Menü
ANA SAYFA
AKTÜALİTE
=> Damizlik Kucukbas Hayvanlar
=> 2199-Once Zihniyet Degismeli
=> Belgesiz Avcilik Yapanlara Ceza Kesildi
=> Salihli Para Kongeresi
=> Salihli de Petrol Bulundu
=> Kablo Hirsizi Yakalandi
=> Toplu Tasimaya Zam
=> MTAL Turkce Atolyesi
=> Kirazcilar Tepkili
=> Bati Karadeniz Tatili
=> Lavanta Senligi Salihli'de
=> Sel Felaketi Bati Karadeniz'de
=> Manisa'da Kuraklik Kapida
EDiTÖRDEN
HiKAYELER
SALİHLİ SANAT DOSTLARI
AYIN KiTABINI TANIYALIM
R Ö P O R T A J L A R
ŞAiRLER-ŞiiRLER
SPOR HABERLERi
TÜRKİYE'Yİ TANIYALIM
Salihli-MANİSA ve Rotterdam-HOLLANDA
KARAKALEM
YAZARLAR-HABERCi
L i N K L E R
V i D E O L A R
Ziyaretçi Defteri
İletişim : mustafa_toga@hotmail.com
Arşiv-I ...... H A B E R L E R : 001-200
Arşiv-II .... H A B E R L E R : 201-341
Arşiv-III ... H A B E R L E R : 342-414 .......... 2304-2404
Arşiv-IV ... H A B E R L E R : 415-522
Arşiv-V ..... H A B E R L E R : 523-642
Arşiv-VI . H A B E R L E R : 643 - 800
Arşiv-VII. H A B E R L E R : 801-1101
Arşiv VIII. H A B ERLE R: 1102-1500
Arşiv-IX. H A B E R L E R: 1501-1850
Arşiv-X.. HABERLER: 1851-2150
Arşiv-XI.. HABERLER: 2151-2303
 

MTAL Turkce Atolyesi

SALİHLİ BORSA İSTANBUL MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ, TÜRKÇE ATÖLYESİ İLE FARK YARATTI

Okulun edebiyat öğretmenleri Özden Özmen ve Nazmi Tosun tarafından bir yılı aşkın bir çalışma sonunda hazırlanan Türkçe Atölyesi’nde, dili kurallarıyla öğreten ve hatasız kullanmayı destekleyen 62 farklı oyun bulunuyor.

Salihli-MANİSA

18 Haziran 2022 // Haber Merkezi // 480

 

Mesleki eğitimi cazip hale getirmek için proje destekleriyle teknolojiyi kullanma ve el becerilerini artırmaya yönelik atölyeleri yenilenen Salihli Borsa İstanbul Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde son olarak çok farklı bir atölye hizmete girdi. 

Türkçeyi sevdirmek ve dili daha doğru kullanmayı desteklemek için okulun iki edebiyat öğretmeni Özden Özmen ve Nizam Tosun, bir yıl boyunca çalışarak, Türk dilini yarışmalarla öğretmeyi ve sevdirmeyi sağlayacak 62 farklı oyun geliştirdi. Bu oyunları da okulun atıl kalan büyük bir salonunda renk cümbüşü içinde düzenleyerek, öğrencilerin kullanımına hazır hale getirdi.

Mobilya atölyesinde şekillendirilen ve tek tek elde imal edilerek boyanan materyallerin ve Türk dilini doğru kullanma becerilerini artırmaya yönelik oyunların yer aldığı oyunlar, kuralların açıklandığı yönergelerle de desteklendi.

Ana binanın zemin katında yer alan Türkçe Atölyesi’nin ilk ziyaretçileri ise Salihli Borsa İstanbul MTAL’in Protokol Yürütme Kurulu Başkanı olan Salihli Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Yüksel, Protokol Yürütme Kurulu üyesi Salihli Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Yetiş Aksoy ve Yürütme Kurulu Üyesi Günay Topkaya oldu.

Oyunlar hakkında edebiyat öğretmenleri Özmen ve Tosun’dan detaylı bilgiler alan Protokol Yürütme Kurulu üyeleri, üniversiteye giriş sınavlarında yer alan sorularda sıkça sorulan konularıda kapsayan bu örnek çalışma için öğretmenleri tebrik etti.Öğretmenler, yaşayarak, tekrar ederek ve dokunarak öğrenmenin daha kalıcı olmasından yola çıkarak bu atölyeyi oluşturduklarını anlattı. Öğrencilerin derslerde öğrendikleri bilgilerin yanı sıra davranışsal olarak da bazı kazanımlar elde etmesini amaçladıklarını anlatan edebiyat öğretmenleri Özmen ve Tosun, sınıflar arasında veya okullar arasında turnuvalar da düzenlemeye imkan verecek olan bu atölye ile Türkçeyi okulda sevdirmeyi hedeflediklerini ifade etti.

Borsa İstanbul MTAL’de son yıllarda önemli gelişmeler yaşanmasından memnun olduklarını belirten okulun Protokol Yürütme Kurulu Başkanı Yüksel, başka okullarda benzeri olmayan donanımlı bir Türkçe Atölyesi’ni oluşturan öğretmenleri ve buna imkan ve destek sağlayan okul idaresini kutladı. Atölyelerin hazırlanmasında gerekli olan finansal desteğin Salihli TSO ve Salihli Ticaret Borsası tarafından sağlandığını hatırlatan Yüksel, ilçede tek olan Türkçe Atölyesi’nden diğer okulların da yararlanmasını istedi.

Bugün 519296 ziyaretçi (1348863 klik) kişi burdaydı!
 
Her Gün Yeni Bir Başlangıçtır.....Toga Medya.....2006 dan bu yana

“Düşünce, Aktüalite, Edebiyat”
TÜRKİYE
 
Copyrigt 2014 ..... Her Hakkı Saklıdır ..... Design by TogaMedya
Sitemizde yayınlanan haberler kaynak gösterilmeden kullanılamaz. mustafa_toga@hotmail.com ve info@togamedya.net E-mail adresinden bize ulaşabilirsiniz…