Menü
ANA SAYFA
YOL HiKAYELERi
AKTÜALİTE
=> Paylasacak Bir Kitabim Var
=> Hollandali Turistler Antalyayi Tercih Ediyor
=> Yesil Alanlar Ilaclaniyor
=> Tescilli Salihli Kirazi Hasadi Basladi
=> Kadin Meclis Uyeleri Ureten Kadinlari Ziyaret Etti
=> Baskanvekili Mehmet Guzgulu
=> MBB li Okcu Sevim Yildirim
=> Marmaris Yaz Sezonuna Hazir
=> Salihli Meslek ve Teknik Lisesi
=> Milletvekili Bakirlioglu dan JES Protestosuna Destek
EDiTÖRDEN
SALİHLİ SANAT DOSTLARI
AYIN KİTABINI TANIYALIM
R Ö P O R T A J L A R
ŞAİRLER-ŞİİRLER
SPOR HABERLERİ
TÜRKİYE'Yİ TANIYALIM
Salihli-MANİSA ve Rotterdam-HOLLANDA
KARAKALEM-İlginç Resimler
YAZARLAR-Haber Portalı
L İ N K L E R
V İ D E O L A R
Ziyaretçi Defteri
GALERİ > Platform > Kadın >
İletişim : mustafa_toga@hotmail.com
Arşiv-I ...... H A B E R L E R : 001-200
Arşiv-II .... H A B E R L E R : 201-341
Arşiv-III ... H A B E R L E R : 342-414
Arşiv-IV ... H A B E R L E R : 415-522
Arşiv-V ..... H A B E R L E R : 523-642
Arşiv-VI . H A B E R L E R : 643 - 800
Arşiv-VII. H A B E R L E R : 801-1101
Arşiv VIII. H A B ERLE R: 1102-1500
Arşiv-IX. H A B E R L E R: 1501-1850
Arşiv-X.. HABERLER: 1851-2150
Arşiv-XI.. HABERLER: 2151-3051
 

Salihli Meslek ve Teknik Lisesi


Salihli Mesleki ve Teknik Lisesi’nin Atölyeleri Yenilendi

Salihli Ticaret ve Sanayi Odası ile Norm Holding’in destekleriyle yenilenen Salihli İMKB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin atölyeleri yeni öğrencilerini bekliyor. Okulda, sanayinin büyük ihtiyaç duyduğu CNC operatörü yetiştirmek üzere iki adet CNC tezgahı da bulunuyor.

Salihli-MANİSA

10 Haziran 2021 // Haber Merkezi // 318

Mesleki ve teknik eğitim konusunda Salihli’de önemli bir yere sahip olan İMKB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, son bir yılda atağa geçti. Proje okulu olarak seçildikten sonra, Proje Yürütme Kurulu’na Salihli TSO ve Salihli Ticaret Borsası’nın dahil edilmesiyle okulun eksikleri bir bir tamamlanmaya başladı.

İMKB Lisesi’nin laboratuvarları, Zafer Kalkınma Ajansı tarafından onaylanan proje, Salihli TSO’nun finansman desteği ve Norm Holding’in katkıları ile yenilendi. Okulun makine ve otomasyon atölyeleri son teknolojiye uyumlu hale getirildi.

Okulun atölyelerinde son durumu görmek için Salihli Kaymakamı Mehmet Kamil Sağlam, Salihli TSO Yönetim Kurulu Başkanı ve Okulun Proje Yürütme Kurulu Başkanı İbrahim Yüksel, Norm Holding Yönetim Kurulu Başkanı Fatih Uysal, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mahmut Yenen, Salihli TSO Meclis Başkanı Süleyman Oral ve Proje Yürütme Kurulu Üyesi Günay Topkaya yeni atölyelerde inceleme yaptı.

Okul Müdürü Serdar Yıldız ve okulun teknik öğretmenleri, yenilenen Elektrik Otomasyon Laboratuvarı, Kumanda ve Kontrol Atölyesi, Otomasyon Atölyesi, Norm Holding’in katkılarıyla oluşturulan, Norm Holding kurucusunun isminin verildiği Nedim Uysal Ardışık Sistemler Atölyesi ve Zafer Garaj Tasarım ve Prototipleme Atölyesi’ni tanıttı.

Okul öğretmenleri, inceleme heyetine son sistem teknolojiye sahip olan CNC tezgahı ve onarılarak çalışır hale getirilen eski CNC tezgahı hakkında detaylı bilgiler verdi. Okul Müdürü Yıldız, sanayinin ihtiyaç duyduğu CNC operatörlerini yetiştirmek üzere okuldaki eğitimin yanı sıra, Halk Eğitim Merkezi vasıtasıyla sanayi sitesinde çalışan ve kendini geliştirmek isteyenlere yönelik kurslar da düzenleyeceklerini anlattı.

Salihli Kaymakamı Sağlam, mesleki eğitime yönelik okulda oluşturulan eğitim altyapısından son derece memnun olduğunu belirterek, Norm Holding’i, Salihli Ticaret ve Sanayi Odası ile destek veren bütün kurumları kutladı.

Norm yardıma hazır

Norm Holding Yönetim Kurulu Başkanı Fatih Uysal, sanayiye eleman yetiştiren İMKB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ne her türlü yardıma hazır olduklarını söyledi. Bir dahaki ziyaretinde tezgahların başında öğrencileri görmeyi çok arzu ettiğini söyleyen Uysal, “Biz sanayiciler pandemi sürecinde de 7 gün 24 saat çalışmaya devam ediyoruz. Fabrikalar hiç durmadı. Bu kurduğumuz yeni atölyelerde tezgahların başında öğrencileri görmeyi çok isterdim. Burası bizim şehrimiz, eğitim alanında desteklerimiz devam edecek” şeklinde konuştu. 

Salihli TSO Yönetim Kurulu Başkanı ve İMKB Lisesi Potokol Yürütme Kurulu Başkanı İbrahim Yüksel, şunları söyledi:

“Okuldaki değişimi görmek bizi mutlu ediyor. Mesleki okulların önemini pandemi sürecinde daha iyi anladık. Maskeler, dezenfeksiyon üniteleri, ısıölçerler ve dezenfektanlar bu okullarımızda yapılarak, ihtiyaç duyulan alanlara ulaştırıldı. Bu modern atölyelerde önümüzdeki dönemden itibaren sanayinin ihtiyaç duyduğu daha donanımlı elemanlar yetiştirilmeye başlanacak. Okula talebin giderek artması da sevindirici. Bir dahaki gelişimizde öğrencileri de atölyelerde görmek en büyük dileğimiz.”

 


Bugün 355219 ziyaretçi (872420 klik) kişi burdaydı!
 
Her Gün Yeni Bir Başlangıçtır.....Toga Medya.....2006 dan bu yana

“Düşünce, Aktüalite, Edebiyat”
TÜRKİYE
 
Copyrigt 2014 ..... Her Hakkı Saklıdır ..... Design by TogaMedya
Sitemizde yayınlanan haberler kaynak gösterilmeden kullanılamaz. mustafa_toga@hotmail.com ve info@togamedya.net E-mail adresinden bize ulaşabilirsiniz…