<br>
<table border=
 
Menü
ANA SAYFA
AKTÜALİTE
=> Salihlide Kadin Girisimciler Senligi
=> Mahmut Börekcigil Vefat Etti
=> Korsan Tasimaciliga Siki Denetim
=> Baraj ve Göletlere Sazan Baligi Birakildi
=> Salihli ve Yöresi JES Tehdidi
=> Üniversite Sinavinda ilk 3 Bine Ödül
=> Üzüm Festivali Basladi
=> Okul Cevrelerinde Denetim
=> Türk Diasporasi Zirvesi
=> Salihli de Gaziler Günü Kutlandi
=> Örtü Alti Bagcilik
=> Manisa Cevre Gönüllüleri Toplandi
=> Kaskinla Yol Ver Hayata
EDiTÖRÜN SECTiKLERi
HiKAYELER VE YAZILAR
SALİHLİ SANAT DOSTLARI
SPOR SERVİSİ HABERLERi
AYIN KiTABINI TANIYALIM
R Ö P O R T A J L A R
ŞAiRLER-ŞiiRLER
TÜRKİYE'Yİ TANIYALIM
Salihli-MANİSA ve Rotterdam-HOLLANDA
KARAKALEM
YAZARLAR-HABERCiLER
L i N K L E R
V i D E O L A R
Ziyaretçi Defteri
İletişim : mustafa_toga@hotmail.com
Arşiv-I ...... H A B E R L E R : 001-200
Arşiv-II .... H A B E R L E R : 201-341
Arşiv-III ... H A B E R L E R : 342-414 .......... 2304-2404
Arşiv-IV ... H A B E R L E R : 415-522
Arşiv-V ..... H A B E R L E R : 523-642
Arşiv-VI . H A B E R L E R : 643 - 800
Arşiv-VII. H A B E R L E R : 801-1101
Arşiv VIII. H A B ERLE R: 1102-1500
Arşiv-IX. H A B E R L E R: 1501-1850
Arşiv-X.. HABERLER: 1851-2150
Arşiv-XI.. HABERLER: 2151-2303
 

Salihlide Kadin Girisimciler Senligi

 


SALİHLİ’DE
KADIN GİRİŞİMCİLER TANITIM GÜNLERİ ŞENLİĞİ

 

Salihli TSO Kadın Girişimciler Kurulu’nun düzenlediği “Kadın Girişimciler Tanıtım Günleri” etkinliğinde 150 stantta el emeği ürünler tanıtılıp, satışa sunuldu. Etkinlikte Kadınların sunduğu ritim gösterisi katılımcıları coşturdu.

 

Salihli-MANİSA

02 Haziran 2023 // Haber Merkezi // 700

 

Salihli TSO Kadın Girişimciler Kurulu’nun geleneksel hale gelen “Kadın Girişimciler Tanıtım Günleri’nin sekizincisi Laminarya Cafe’nin bahçesinde düzenlendi. Aile bütçelerine katkı sağlamak amacıyla el hünerlerini değerlendirmek ve ekonomik bir değer yaratmak üzere yola çıkan kadınları bir araya getiren tanıtım günleri bu yıl 150 kadını bir araya getirdi.

Doğayla iç içe yer alan stantlarda kadınlar örgü çanta ve şapkalar, Amigurumi bebekler, aksesuarlar, takılar, giysiler ve masa örtüleri gibi tekstil ürünlerinin yanı sıra; tatlı- tuzlu onlarca çeşit yiyecek satışı yaptı. Büyük bir özenle hazırlanan stantlara ziyaretçiler yoğun ilgi gösterdi.

Kadın Girişimciler Tanıtım Günleri’ne Salihli Kaymakamı Mehmet Kamil Sağlam,  Emniyet Müdürü Burhan Demirkıran, İş- Kur Müdürü Huriye Özcan’ın yanı sıra Salihli TSO Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Yüksel, TSO Meclis Başkanı Süleyman Ora, TOBB Kadın Girişimciler Kurulu Başkan Yardımcısı Günseli Özen, Salihli Eğitim Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Eren İlhan Güney, TSO başkan yardımcıları Taner Kalay ve Günay Topkaya ile yönetim kurulu ve meclis üyeleri katıldı.


Türkiye Yardımsevenler Derneği Salihli Şubesi tarafından etkinlik çerçevesinde ayrıca kalabalık katılımlı bir kahvaltı düzenlendi. Salihli’yi adeta bir şenlik havasına büründüren etkinliğe ve kahvaltıya bu yıl İzmir’deki Salihli Eğitim, Kültür ve Dayanışma Derneği de 40 kişilik bir grupla katılım sağladı.

Tanıtım Günleri’nin açılışında bir konuşma yapan Salihli TSO Başkanı İbrahim Yüksel, kadınlara el emeklerini değerlendirmeleri için ilham veren tanıtım günlerine her yıl bir öncekinden daha fazla katılım olmasının, bu etkinliğin başarılı olduğunu açıkça gösterdiğini kaydetti. TSO’nun Kadın Girişimciler Kurulu’nun yaptıkları etkinliklerin büyük ses getirdiğini ve dayanışma ruhunu ortaya koyduğunu vurgulayan Yüksel, eğitimlerle desteklenen ve kadınları bilinçlendiren bu çabaların takdire layık olduğunu ifade etti.

Etkinliğe eşi Semra Sağlam ile birlikte katılan Kaymakam Mehmet Kamil Sağlam da yaptığı konuşmada Salihli TSO Kadın Girişimciler Kurulu’nun etkinliklerini yakından takip ettiğini belirtti. Sağlam, ekonomik bir değer yaratmaya yönelik yapılan faaliyetlerin çok kıymetli olduğunu sözlerine ekledi.

Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Benay Oral da yaptığı konuşmada kadının emeğinin ekonomik değere dönüştürmek için çaba sarf ettiklerini, bu çabalarının sonucunda olumlu sonuçlar almalarının sevindirici olduğunu ifade etti.

Konuşmaların devamında, protokol üyeleri 150 standı tek tek gezerek, ürünler hakkında girişimci kadınlardan bilgi aldı. Kadın Girişimciler Kurulu’nun Cumhuriyet’in kuruluşunun 100. yıl dönümünde Atatürk’ün başlattığı şapka devrimine atıfta bulunan standı büyük ilgi gördü.

Salihli TSO Kadın Girişimciler Kurulu üyelerinden oluşan Ritim Grubu’nun yanı sıra bandonun çaldığı hareketli müzikler tanıtım günleri katılımcılarına renkli anlar yaşattı.


Bugün 744594 ziyaretçi (1943318 klik) kişi burdaydı!
 
Her Gün Yeni Bir Başlangıçtır.....Toga Medya.....2006 dan bu yana

“TogaMedya doğru, dürüst, şeffaf gazetecilik”
TÜRKİYE
 
Copyrigt 2014 ..... Her Hakkı Saklıdır ..... Design by TogaMedya
Sitemizde yayınlanan haberler kaynak gösterilmeden kullanılamaz. mustafa_toga@hotmail.com ve info@togamedya.net adresinden bize ulaşabilirsiniz…