<br>
<table border=
 
Menü
ANA SAYFA
AKTÜALİTE
=> STSO da Yeni Genc ve Kadin Girisimciler
=> Salihli Belediye Baskani Zeki Kayda 3. Dönem icin MHP Adayi
=> Devre Mülkte Dolandiricilik
=> Nazmi Efe Destani Sahnelendi
=> Salihli de imar izni 3 Kattan 5 Kata Cikti
=> CHP Belediye Baskan Adayi Nurlu Oldu
=> HAKLARiNDA CESiTLi SUCLARDAN YAKALAMA EMRi BULUNAN 1814 SAHIS YAKALANDI
=> Utrecht Turizm Fuari 2024 Kapilarini Acti
=> BARIS MANCO UNUTULMAYAN SARKILARI iLE ANILDI
=> Kula Traverter Rezervi
=> Fenerbahce Baskani Ali Koc Baskanligi Birakiyor
=> Son Yagislar Maramara Gölü icin Umut Oldu
=> EMITT Turizm Fuari Kapilarini Acti
=> TIR'I Salihli'de Parcaladilar
=> Salihli OSB Üretim ve ihracatta Hizla ilerliyor
=> Deve Güresleri Nefes Kesti
=> Isci Servisleri Dentlendi
=> Salihli ye Yakisir Bir Spor Kompleksi Olacak
=> Spil Dagi Kara Büründü
=> Ege de Baglar Baglanmaya Basladi
=> DTiK Slovakya Bulusmasi
=> Salihli Cumhur Ittifaki Üyeleri Tanitildi
=> Salihli de 10. Deve Güresleri Yapildi
EDiTÖRÜN SECTiKLERi
HiKAYELER VE YAZILAR
SALİHLİ SANAT DOSTLARI
SPOR SERVİSİ HABERLERi
AYIN KiTABINI TANIYALIM
R Ö P O R T A J L A R
ŞAiRLER-ŞiiRLER
TÜRKİYE'Yİ TANIYALIM
Salihli-MANİSA ve Rotterdam-HOLLANDA
KARAKALEM
YAZARLAR-HABERCiLER
L i N K L E R
V i D E O L A R
Ziyaretçi Defteri
İletişim : mustafa_toga@hotmail.com
Arşiv-I ...... H A B E R L E R : 001-200
Arşiv-II .... H A B E R L E R : 201-341
Arşiv-III ... H A B E R L E R : 342-414 .......... 2304-2404
Arşiv-IV ... H A B E R L E R : 415-522
Arşiv-V ..... H A B E R L E R : 523-642
Arşiv-VI . H A B E R L E R : 643 - 800
Arşiv-VII. H A B E R L E R : 801-1101
Arşiv VIII. H A B ERLE R: 1102-1500
Arşiv-IX. H A B E R L E R: 1501-1850
Arşiv-X.. HABERLER: 1851-2150
Arşiv-XI.. HABERLER: 2151-2303
 

Salihli OSB Üretim ve ihracatta Hizla ilerliyor

SALİHLİ OSB ÜRETİM VE İHRACATTA HIZLA İLERLİYOR

 

Manisa’nın ikinci büyük Organize Sanayi Bölgesi konumuna aday olan Salihli Organize sanayi Bölgesi üretim ve ihracat merkezi olma yolunda hızla ilerliyor. OSB Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Demir, “Tahsis açısından  %100 doluluk oranına ulaştığı ve hâlihazırda 105 Sanayi Parsel kapasiteli Organize Sanayi Bölgesi’nde 62 fabrika üretimde, 41 fabrika inşaat aşamasında, 2 fabrika proje safhasında. Bu fabrikalarda istihdam eden kişi sayısı 7Bin 52’ye ulaştı ”dedi.

 

Salihli-MANİSA
11 Şubat 2024 // Haber Merkezi
 // 817 //

 

Manisa’nın ikinci büyük Organize Sanayi Bölgesi konumuna aday olan Salihli Organize sanayi Bölgesi üretim ve ihracat merkezi olma yolunda hızla ilerliyor. OSB Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Demir, “Tahsis açısından  %100 doluluk oranına ulaştığı ve hâlihazırda 105 Sanayi Parsel kapasiteli Organize Sanayi Bölgesi’nde 62 fabrika üretimde, 41 fabrika inşaat aşamasında, 2 fabrika proje safhasında. Bu fabrikalarda istihdam eden kişi sayısı 7Bin 52’ye ulaştı ”dedi.

 
“İSTİHDAM SAYISINDA HEDEF 12 BİN KİŞİ”

Organize Sanayi Bölgesi’ne doğalgazın gelmesi ve faaliyet gösteren firmalara bağlanması ile iş istihdamının buna paralel olarak arttığını belirten OSB Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Demir,                            ” Organize sanayi Bölgesi 1. Ve 2. Etap’ta faaliyet gösteren firmalara doğalgaz bağlandı. Şu an Organize Sanayi Bölgesi en yüksek istihdam sayısına ulaştı. Organize sanayi Bölgesi sorumluluk sınırları içeresinde üretim yapan 62 Fabrikada yaklaşık 7 bin 52 kişi istihdam ediyor. Organize Sanayi Bölgesi’nde inşaat ve proje çalışmaları devam eden 41Fabrika’nın üretime geçmesi ile birlikte istihdam sayısının 12.000 olması hedeflenmektedir. Bölgenin altyapı ve üstyapı yatırımlarını bütçemiz doğrultusunda önem ve aciliyet sırasına göre bitirmeye çalışmaktayız.  Organize Sanayi Bölgesi’nin Salihli başta olmak üzere çevre ilçeler de de yarattığı ekonomik, sosyal ve kültürel katma değerinin farkındayız. Tahsis açısından %100 doluluk oranına ulaştığımız ve üretim, istihdam ve yapılaşma çalışmaları yoğun bir şekilde devam eden 1. Etap ve 2.Etap Organize Sanayi Bölgemizde (OSB) yeni genişleme alanımız olan 3.Etap ile ilgili çalışmalarımız devam etmekte olup, süreç yakın ilgi ile takip edilmektedir ”dedi.                             

                         

 “ FİRMALARIMIZ ÜRETİMİ SÜREKLİ ARTTIRMAKTADIR”

Organize sanayi Bölgesi’nde faaliyet gösteren firmaların sürekli üretimi arttırdığını belirten OSB Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Demir, ” Bölgemizde daha çok gıda üzerine üretim yapan firmalarımız ağırlıkta olup üretimi gerçekleştirilen ürünler daha çok Avrupa ülkelerine ihracat edilmektedir. Yani Amerika, Avustralya ve Rusya başta olmak üzere tüm ülkelere ürünlerimizi gönderiyoruz. Ağırlıklı olarak Avrupa ülkeleri. Üretim yapan firmalarımızın uzak doğu ülkelerine de ürün gönderdiğini biliyoruz. OSB’de sadece gıda üzerine değil diğer sektörde üretim yapan çok güçlü firmalarımız var. Bu firmalardan birisi Norm civata (Norm Grup) büyük otomotiv firmalarına yedek parça veren bir kuruluştur. Ve çok değişik ülkelere ihracatı vardır. Birinci etabımızda bu firmanın mevcut üretimleri çok yüksektedir. Ve ikinci etabımızda çok ciddi projeleri var. Salihli Organize Sanayi Bölgesi’nde faaliyet gösteren Norm Holding’e bağlı Norm Salihli Vida ve Cıvata San. Ve Tic.A.Ş. ve MS Vida Mak.San. ve Tic.A. Ş. firmalarına OSB’lerde En Çok İstihdam Sağlayan Firma ödülü, OSB’lerde İstihdamı En Çok Arttıran Firma ödülü, OSB’lerde Satışını En Çok Arttıran Firma ödülü ve OSB’lerde En Çok Satış Yapan Firma ödülleri olmak üzere 4 ayrı kategoride listeye girerek büyük bir başarı elde etti.                                                                                                                                                      İkinci etapta Agrobest firması  zirai ilaç üzerine tüm hazırlıklarını tamamlayıp üretime geçti. Türkiye’nin ve hatta Avrupa’nın en güçlü zirai ilaç İşletmesi. Ülke ve bölgemiz için çok önemli güzel bir tesis. Tam kapasite çalışması halinde Ülkemizin ve Bölgemizin zirai ilaç ihtiyacını karşılamış olacak. Agrobest firması yüzde yüz yerli ve Milli sermaye olan bir kuruluştur.

 Vergo enerji üretime geçti. Özellikle Güneş enerji Sistemlerinin çelik kompilasyonlarının üretimi yapılıyor. Hem yurt içi hem de yurt dışı ihracatı yapılıyor. Bölgemizde üretim yapan Sardes Gıda Sanayi ve Tarım Ürünleri Ticaret, İthalat, İhracat Ltd. Şirketi, Kadın İstihdamını en çok artıran bir işletmedir. Türkiye Odalar Borsalar Birliği,   TOBB Kadın Girişimciler Kurulu (KGK) ve Türkiye Ekonomi Politikaları Araştırma Vakfı (TEPAV) iş birliğinde gerçekleştirilen Türkiye’nin Girişimci Kadın Gücü Yarışmasında “Kadın İstihdamını En Çok Artıran Şirket” ve “Girişimci Kadın Gücü” olmak üzere iki ana kategoride ödüller verildiği törende, Kadın İstihdamını en çok artıran şirketler kategorisinde yer aldı. Bölgemizde yine kadın istihdamını en çok sağlayan diğer işletme Tayra Tekstil San. Ve Tic. Ltd. Şti’dir. Tekstil ürünleri üzerine üretim yapmaktadır.   


                                                                                                       

Evcil Hayvan Yemi Üretimi yapan Hermos Gıda Ltd. Şti, Lider Petfood Yem San ve Tic. Aş, Effeffe Pet Ürünleri ve Evcil Hayvan Yem San. Tic. Aş olmak üzere üç işletme faaliyet göstermektedir. Mevcut ve önümüzdeki süreçte ulaşılacak istihdam rakamları dikkate alındığında Manisa’nın en büyük ikinci OSB’si olma hedefinde emin adımlarla ilerliyoruz. Salihli OSB’de faaliyet gösteren biz sanayiciler, yaptığımız üretimle bir taraftan ekonominin çarklarını döndürürken, diğer taraftan da istihdama önemli bir katkı sağlıyoruz.  Biz sanayiciler olarak yaptığımız işin öneminin farkındayız” dedi.Bugün 843271 ziyaretçi (2177976 klik) kişi burdaydı!
 
Her Gün Yeni Bir Başlangıçtır.....Toga Medya.....2006 dan bu yana

“TogaMedya doğru, dürüst, şeffaf gazetecilik”
TÜRKİYE
 
Copyrigt 2014 ..... Her Hakkı Saklıdır ..... Design by TogaMedya
Sitemizde yayınlanan haberler kaynak gösterilmeden kullanılamaz. mustafa_toga@hotmail.com ve info@togamedya.net adresinden bize ulaşabilirsiniz…