Menü
ANA SAYFA
YOL HiKAYELERi
AKTÜALİTE
EDiTÖRDEN
SALİHLİ SANAT DOSTLARI
AYIN KİTABINI TANIYALIM
R Ö P O R T A J L A R
ŞAİRLER-ŞİİRLER
SPOR HABERLERİ
TÜRKİYE'Yİ TANIYALIM
Salihli-MANİSA ve Rotterdam-HOLLANDA
KARAKALEM-İlginç Resimler
YAZARLAR-Haber Portalı
L İ N K L E R
V İ D E O L A R
Ziyaretçi Defteri
GALERİ > Platform > Kadın >
İletişim : mustafa_toga@hotmail.com
Arşiv-I ...... H A B E R L E R : 001-200
Arşiv-II .... H A B E R L E R : 201-341
Arşiv-III ... H A B E R L E R : 342-414
=> 342-AVRUPA PARLAMENTOSU TÜRK KÖKENLİ ADAYLAR
=> DORDRECHT'DE 23 NİSAN COŞKUSU
=> NACİYE YAKIŞIR’A “HOLLANDA KRALİYET NİŞANI” TAKILDI
=> EGE’NİN EN ESKİ KÖYLERİNDEN “ÇÖKELEK”
=> POSTACI TÜRK’DEN ÖRNEK DAVRANIŞ
=> TARLA GÜNÜ “SİLAJLIK MISIR” FESTİVALİ
=> KONDÜKTÖR MEMURU TRAMVAY’DA KUŞ UÇURTMUYOR
=> MEVSİMİNE GÖRE EVİNİZİNİ DİZAYN EDİN!
=> AMERİKAYA GELİN GİDECEK !
=> HOLLANDA “KRAL GÜNÜ” KUTLAMALARINDA COŞTU
=> TÜRK MÜZİĞİ DERNEĞİ ÜYELERİ PİKNİKTE
=> DORDRECHT’TE ŞAMPİYONLUK SEVİNCİ
=> FENERBAHÇELİ TARAFTARLAR ROTTERDAM’DA OLAY
=> 355-DİLDADE TİYATRO “GÜLDÜR GÜLDÜR GELİYORUZ!”
=> DOST VİDEO-SİNEMA FİLMLERİNİN ALTIN YILLARI
=> HOLLANDA’DA STAJER ÖĞRETMENLİK DÖNEMİ
=> 358-DÜNDEN BUGÜNE TOGA TEKSTİL
=> HOLLANDA’DA ÖĞRETMENLİK YILLARI
=> HOLLANDA TÜRK FEDERASYON’A TİMSAL KARABEKİR’DEN ZİYARET
=> ÖLÜM TEĞET GEÇTİ KİTABI BASINA TANITILDI
=> SANAT DOSTLARINDAN MUSTAFA UĞUR OKAY’A ZİYARET
=> BRÜKSEL AB VE HOLLANDA MİLLET MECLİSİ ZİYARETLERİ
=> ENGELİNİZ SPOR YAPMANIZA ENGEL DEĞİLDİR
=> 365-HANDE VE HAKAN DUMAN’IN DÜĞÜNÜ
=> HOLLANDA’DA 4 MAYIS ÖLENLERİ ANMA GÜNÜ DÜZENLENDİ
=> USV KULÜBÜ “GÜLLE ATMA” DA RAKİP TANIMIYOR
=> HOLLANDA NOGAY VAKFI’NDAN TÜRK DÜNYASI’NA
=> ÇILGIN TÜRKLER BÖYLE KUTLAR
=> 370-KIRMIZI LALE FİLM FESTİVALİ BASINA TANITILDI
=> SANATÇI HÜSEYİN YILDIRIM HOLLANDA’DA
=> 3 MAYIS COŞKU İLE KUTLANDI
=> KUTLU DOĞUM VE ÇOCUK ŞENLİĞİ
=> HOLLANDACA BİLMEYENLERİN SOSYAL ÖDENEĞİNİ KESMEK
=> HIDIRELLEZİ KUZU KAVURMAYLA KUTLADILAR
=> TURANSPOR İLK YILINDA ŞAMPİYON OLDU
=> BİLSEM 'DEN BİR BÜYÜK BAŞARI DAHA
=> 378-TÜRKİYE KAN AĞLIYOR SOMA’DA!
=> OKUL DERGİSİ SON AŞAMASINDA
=> SALİHLİ ZİRAAT ODASI ÇİFTÇİLER GÜNÜNÜ KUTLADI
=> KFLK ÖĞRENCİLERİ KİTAP HEDİYE ETTİLER
=> PVDA GENEL BAŞKANI HANS SPEKMAN’IN BASIN TOPLANTISI
=> IOT‘DEN TAZİYE MESAJI
=> EN BÜYÜK ASKER BİZİM ASKER
=> AVRUPA PARLAMENTOSU SEÇİMLERİ BULUŞMASINDA “SOMA” ANILDI
=> KFLK İLKOKULU SOMA MADEN FACİYASI ŞEHİTLERİ İÇİN LOKMA DÖKTÜRDÜ
=> MARMARA DENİZİ’NDE Kİ 6.5 BÜYÜKLÜĞÜNDEKİ DEPREM SALİHLİ’DE HİSSEDİLDİ
=> 388-ALTIN PALMİYE ÖDÜLÜNÜ “KIŞ UYKUSU” KAZANDI
=> ENGELLİ BİSİKLETİ İLE 4000 KM PEDAL ÇEVİRECEK
=> HOLLANDA SİVASLILAR HİZMET ÖDÜLLERİ TÖRENLE SAHİPLERİNE VERİLDİ
=> ALTIN LALE ÖDÜLLERİNİN 2 CİSİ VERİLDİ
=> DR. EMİNE ERPİL EFE’YE DOĞUM GÜNÜ SÜRPRİZİ
=> MİLLİ FUTBOL TAKIMI GİDİYOR, YENİYOR, GELİYOR!
=> NÜFUS TABELASI KARGAŞASI
=> 395-AZERBAYCAN CUMHURİYETİ KURULUŞ SEMİNERİ
=> EDEBİYATÇILAR DERNEĞİ ÜYELERİ DEFNE BELEDİYE BAŞKANINI
=> ÜÇ ÇOCUKLU ANNEYE 6 YIL ERKEN EMEKLİLİK
=> MASTERLER TURNUVASINDA DOSTLUK KAZANDI
=> SANAT VE EDEBİYAT SEVERLERE “TROYA CAFE”
=> 400-NAZIM HİKMET ÖLÜMÜNÜN 51. YIL DÖNÜMÜNDE İZMİR’DE ANILDI
=> MULTİFESTİVAL AVRUPA’NIN AÇILIŞI GÖRKEMLİ OLDU
=> SEVDANUR İLE AHMET DÜNYA EVİNE GİRDİLER
=> KÜBRA GİZEM VE ALPAY’DAN MUTLULUĞA İLK ADIM
=> ARNHEM’DE TÜRK FESTİVALİ COŞKUSU
=> 405-DORDRECHT’TE KERMES GÜNLERİ
=> DÜNYA KUPASI; HOLLANDA İSPANYA’YI 5-1 YENDİ
=> BABALAR GÜNÜ KUTLU OLSUN
=> ECE İLE MEHMET ERGİN’İN DÜĞÜNÜNDE RENK CÜMBÜŞÜ
=> DÜĞÜN; BANKACI VE SAĞLIKÇILARI BİRARAYA GETİRDİ
=> HTİKDF'DEN LAHEY BÜYÜKELÇİSİ SADIK ARSLAN’A ZİYARET
=> GELİNİMİZ İZMİR’DEN GELDİ!
=> ALMELO BELEDİYE BAŞKANI İSTİFA; “ERMENİ ANITI İSTEMİYORUZ!”
=> İSTANBULLULAR SALİHLİYE DÜĞÜNE GELDİ
=> 414-YENİ BİR DEMİREL CUMHURBAŞKANI OLMASIN!
Arşiv-IV ... H A B E R L E R : 415-522
Arşiv-V ..... H A B E R L E R : 523-642
Arşiv-VI . H A B E R L E R : 643 - 800
Arşiv-VII. H A B E R L E R : 801-1101
Arşiv VIII. H A B ERLE R: 1102-1500
Arşiv-IX. H A B E R L E R: 1501-1850
Arşiv-X.. HABERLER: 1851-2150
Arşiv-XI.. HABERLER: 2151-3051
 

DÜNYA KUPASI; HOLLANDA İSPANYA’YI 5-1 YENDİ




DÜNYA KUPASINDA; HOLLANDA İSPANYA’YI 5-1 YENDİ

Dünya Kupası B Grubu'nda 13 Haziran Cuma günü oynana ve erken final olarak adlandırılan İspanya Hollanda maçından, Portakallar Boğaları 5-1 skorla ezdi geçti.

 

BREZİLYA // 13 Haziran 2014// Haber Merkezi//406


    Gecenin sonucu merakla beklenen karşılaşmasında Hollanda, 2010 Dünya Kupası finalinde kaybettiği İspanya'yı 5-1 mağlup ederek flaş bir galibiyete imza attı.

 

İSPANYA İLK GOLU ATTI AMA SEVİNEMEDİ

25.dakikada Xabi Alonso'nun golü ile 1-0 öne geçen İspanya'ya Robin Van Persie'nin 43.dakikada attığı muhteşem gol ile yanıt veren Hollanda, 2.yarıda adeta şaha kalktı.

 

GOLLER YAĞMUR GİBİ

53 ve 80.dakikada Robben, 65'te De Vrij ve 72'de Van Persie'nin golleri ile sahadan 5-1 galip ayrılan Portakallar, hem son Dünya Kupası'nın rövanşını almış oldu hem de turnuvaya sansasyonel bir başlangıç yapmış oldu.


 

2014 FIFA DÜNYA KUPASI

Dünya Kupası 2014 maçları Brezilya’da, 12 Haziran ile 13 Temmuz 2014 tarihleri arasında oynanacak. Yüz milyonlarca futbol sever 30 gün boyunca futbolla yatıp futbolla kalkacaklar. İlkini 1950 yılında organize eden Brezilya 20 ci FIFA DÜNYA KUPASINA da ev sahipliği yapıyor. Toplam 64 maç, yeni inşa edilmiş veya modernize edilmiş toplam on iki farklı şehirde bulunan on iki stadyumda oynanacak. Son şampiyon İspanya,2010 Dünya Kupası Finali’de Hollanda’yı 1-0 mağlup ederek kupayı kazanmıştı

 

2014 DÜNYA KUPASININ GRUPLARI VE MAÇ PROGRAMLARI

Brezilya’nın ev sahipliğinde 12 Haziran-13 Temmuz tarihlerinde gerçekleştirilecek olan Dünya Kupası’nın gruplar ve maç programları şöyle:

 

DÜNYA KUPASININ GRUPLARI

A Grubu: Brezilya, Hırvatistan, Meksika, Kamerun

B Grubu: İspanya, Hollanda, Şili, Avustralya

C Grubu: Kolombiya, Yunanistan, Fildişi Sahili, Japonya

D Grubu: Uruguay, Kosta Rika, İngiltere, İtalya

E Grubu: İsviçre, Ekvador, Fransa, Honduras

F Grubu: Arjantin, Bosna-Hersek, İran, Nijerya

G Grubu: Almanya, Portekiz, Gana, ABD

H Grubu: Belçika, Cezayir, Rusya, Güney Kore

 

MAÇ PROGRAMLARI VE MAÇIN OYNANACAĞI ŞEHİRLER

 

A Grubu: BrezilyaMeksika,Hırvatistan,  Kamerun                                   SON 16 TAKIM

 

12 Haziran - 23:00 / Brezilya - Hırvatistan (Sao Paulo) (3-1)                   Brezilya-Şili ................... 3-2
13 Haziran - 19:00 / Meksika - Kamerun (Natal) (1-0)                               Hollanda-Meksika ........ 2-1     

17 Haziran - 22:00 / Brezilya - Meksika (Fortaleza) (0-0)                             Kolimbiya-Uruguay ..... 2-0
18 Haziran - 01:00 / Kamerun - Hırvatistan (Manaus) (0-4)                         Fransa-Nijerya ............. 2-0
23 Haziran - 23:00 / Hırvatistan - Meksika (Recife) (1-3)                             Arjantin-İsviçre ............ 1-0
23 Haziran - 23:00 / Kamerun - Brezilya (Brasilia) (1-4)                              
Almanya-Cezayir .......... 2-1

B Grubu: Hollanda, Şiliİspanya, Avustralya                                               Kosta Rika-Yunanistan .. 5-3

 

13 Haziran - 22:00 / İspanya - Hollanda (Salvador) (1-5)                         Belçika-ABD ................. 2-1
13 Haziran - 01:00 / Şili - Avustralya (Cuiaba) (3-1)

18 Haziran - 19:00 / Avustralya - Hollanda (Porto Alegre) (2-3)               ÇEYREK FİNAL
18 Haziran - 22:00 / İspanya - Şili (Rio De Janeiro) (0-2)                               
23 Haziran - 19:00 / Avustralya - İspanya (Curitiba) (0-3)                           Almanya-Fransa .......... 1-0
23 Haziran - 19:00 / Hollanda - Şili (Sao Paulo) (2-0)                                  
Hollanda-Kosta Rika .. 4-3 

                                                                                                                                                                     Arjantin-Belçika .......... 1-0

C Grubu: Kolombiya, Yunanistan, Fildişi Sahili, Japonya                        Brezilya-Kolombiya .... 2-1

 

14 Haziran - 19:00 / Kolombiya - Yunanistan (Belo Horizonte) (3-0)      
14 Haziran - 04:00 / Fildişi Sahili - Japonya (Recife) (2-1)
19 Haziran - 19:00 / Kolombiya - Fildişi Sahili (Brasilia) (2-1)                 YARI FİNAL
19 Haziran - 01:00 / Japonya - Yunanistan (Natal) (0-0)                                08.07.2014
24 Haziran - 23:00 / Japonya - Kolombiya (Cuiaba) (1-4)                            Almanya-Brezilya ......... 7-1
24 Haziran - 23:00 / Yunanistan - Fildişi Sahili (Fortaleza) (2-1)            
Hollanda-Arjantin ......... 2-4
                 DİKKAT: 50 Yıl Konuşulacak Bir Maç. Yarı Finalde
ALMANYA BREZİLYA'yı 7-1 Yendi.                                            
3. LÜK MAÇI

                                                                                                      HOLLANDA-BREZİLYA ... 3-0

D Grubu: Uruguay, Kosta Rika, İngiltere, İtalya                                        FİNAL

                                                                                           13.07.2014

14 Haziran - 22:00 / Uruguay - Kosta Rika (Fortaleza) (1-3)                    ALMANYA-ARJANTİN ... 1-0       

14 Haziran - 01:00 / İngiltere - İtalya (Manaus) (1-2)                     Almanya  4. kez Dünya Şampiyonu oldu.  
19 Haziran - 22:00 / Uruguay - İngiltere (Sao Paulo) (2-1)
20 Haziran - 19:00 / İtalya - Kosta Rika (Recife) (0-1)
24 Haziran - 19:00 / İtalya - Uruguay (Natal) (0-1)
24 Haziran - 19:00 / Kosta Rika - İngiltere (Belo Horizonte) (0-0)

E Grubu: Fransa, İsviçre, Ekvador, Honduras

 

15 Haziran - 19:00 / İsviçre - Ekvador (Brasilia) (2-1)
15 Haziran - 22:00 / Fransa - Honduras (Porto Alegre) (3-0)
20 Haziran - 22:00 / İsviçre - Fransa (Salvador) (2-5)
20 Haziran - 01:00 / Honduras - Ekvador (Curitiba) (1-2)
25 Haziran - 23:00 / Honduras - İsviçre (Manaus) (0-3)
25 Haziran - 23:00 / Ekvador - Fransa (Rio De Janeiro) (0-0)

F Grubu: Arjantin, Nijerya, Bosna-Hersek, İran, 

 

15 Haziran - 01:00 / Arjantin - Bosna Hersek (Rio De Janeiro) (2-1)
16 Haziran - 22:00 / İran - Nijerya (Curitiba) (0-0)
21 Haziran - 19:00 / Arjantin - İran (Belo Horizonte) (1-0)
21 Haziran - 01:00 / Nijerya - Bosna Hersek (Cuiaba) (1-0)
25 Haziran - 19:00 / Nijerya - Arjantin (Porto Alegre) (2-3)
25 Haziran - 19:00 / Bosna Hersek - İran (Salvador) (3-1)

G Grubu: Almanya, ABD, Portekiz, Gana

 

16 Haziran - 19:00 / Almanya - Portekiz (Salvador) (4-0)
16 Haziran - 01:00 / Gana - ABD (Natal) (1-2)
21 Haziran - 22:00 / Almanya - Gana (Fortaleza) (2-2)
22 Haziran - 01:00 / ABD - Portekiz (Manaus) (2-2)
26 Haziran - 19:00 / ABD - Almanya (Recife) (0-1)
26 Haziran - 19:00 / Portekiz - Gana (Brasilia) (2-1)

 

H Grubu: Belçika, Cezayir, Rusya, Güney Kore

17 Haziran - 19:00 / Belçika - Cezayir (Belo Horizonte) (2-1)
17 Haziran - 01:00 / Rusya - Güney Kore (Cuiaba) (1-1)
22 Haziran - 19:00 / Belçika - Rusya (Rio De Janeiro) (1-0)
22 Haziran - 22:00 / Güney Kore - Cezayir (Porto Alegre) (2-4)
26 Haziran - 23:00 / Güney Kore - Belçika (Sao Paulo) (0-1)
26 Haziran - 23:00 / Cezayir - Rusya (Curitiba) (1-1)


Bugün 354796 ziyaretçi (870973 klik) kişi burdaydı!
 
Her Gün Yeni Bir Başlangıçtır.....Toga Medya.....2006 dan bu yana

“Düşünce, Aktüalite, Edebiyat”




TÜRKİYE
 
Copyrigt 2014 ..... Her Hakkı Saklıdır ..... Design by TogaMedya
Sitemizde yayınlanan haberler kaynak gösterilmeden kullanılamaz. mustafa_toga@hotmail.com ve info@togamedya.net E-mail adresinden bize ulaşabilirsiniz…